קראו ושמרו: טיפים מנצחים לתיקון סוויץ' לרכב

קראו ושמרו: טיפים מנצחים לתיקון סוויץ' לרכב

להזמנת מנעולן התקשרו עכשיו 077-8047155

זה קורה לא אחת,  לפעמים ביום ולפעמים גם בלילה, אתם נכנסים למכונית ומכניסים מפתח לסוויץ',מסובבים והאוטו לא מניע.

מה אפשר לעשות…. כלל ראשון לא לנסות לתקן את התקלה לבד! מערכת הסוויץ' היא מערכת מורכבת ומסובכת, יש בה חלקים רבים, חלקן קטנים ורגישים, ומי שאין לו את הידע  ואת הניסיון בתיקון סוויץ לרכב, עלול להזיק יותר מאשר להועיל ובסופו של דבר, התקלה תהיה מסובכת הרבה יותר והתיקון יהיה יותר יקר, ולפעמים אף יהיה כרוך בהחלפה של כל מערכת הסוויץ'.

והטיפ השני: בין רשימת אנשי הקשר בטלפון שלכם, שמרו מספר טלפון של מנעולן מומחה, אף פעם אתם לא יודעים מתי תידרשו לשירותים שלו בדחיפות!

להזמנת מנעולן בראשון לציון 24 שעות

תיקון סוויץ' לרכב טיפים – 9 טיפים חשובים רגע לפני שמזמינים מנעולן

כאשר הסוויץ' חורק או שהמנעול בקושי מסתובב, אבל הצלחתם להתגבר על התקלה ועכשיו הוא תקין, אל תזניחו, הזמינו מנעולן 24 שעות מקצועי גם אם הסוויץ' עובד עכשיו היטב. הניסיון מוכיח שאם הייתה בעיה היא תתעורר שוב, אם לא מחר אז כעבור זמן קצר. ולכן כדאי מאוד להגיע אל מנעולן שיעשה בדיקה יסודית, יתקן את הסוויץ' באופן יסודי כדי שהבעיה בסוויץ' לא תצוץ בשנית.

יש לפעמים מצב שבו המפתח תקוע בסוויץ' וממאן להסתובב. דבר ראשון לא לפעול בכוח, אלא להזיז את ההגה בעדינות לשני הצדדים מספר פעמים ותוך כדי כך לנסות לשחרר את המפתח. אם לא הצלחתם, נסו להקיש בעדינות על המפתח, ואם הוא לא השתחרר צרו קשר מידי עם מנעולן מקצועי מומחה בתחום.

אם המפתח לא נכנס למנעול, יש לבדוק אם המפתח התעקם, ונסו להשתמש במפתח רזרבי. שימו לב: לפעמים המפתח המקורי התעקם בצורה שאינה נראית לעין והמפתח הרזרבי יוכל לפעול בצורה תקינה.

במידה והמפתח מבצע את פעולת הסיבוב של הסוויץ' אבל אינו מצליח להניע את הרכב, ייתכן ותיבת ההילוכים האוטומטית במצב  D או  N במקום מצב P. זה אולי נשמע לכם מגוחך אבל בחלק מהמקרים זוהי הבעיה.

כאשר המפתח לא מסתובב, נסו לרסס ריסוס קל בשמן לשחרור ברגים. במקרים רבים זה עשוי להועיל, אך ברוב הפעמים זה יהיה תיקון זמני. חשוב להגיע בהקדם אל המנעולן כדי שהוא יבדוק מה הייתה התקלה, יתקן אותה וגם ויבצע ניקוי יסודי של המנעול. לא אחת  השמן לשחרור הברגים סופג אבק, האבק נהפך למוצק והסוויץ' עלול להיתקע שוב.

אם כל הטיפים לא הועילו, הזמינו גרר עד המוסך או שכדאי לפנות אל מנעולן מומחה.

טיפ שלנו: ההמתנה לגרר עלולה לקחת גם כמה שעות ולבזבז זמן יקר, הזמנת מנעולן מקצועי תהיה הרבה יותר מהירה ובסופו של דבר גם יותר זולה.

בתקלות פשוטות וקלות יחסית, כדאי לבצע שיפוץ סוויץ או תיקון של התקע הייעודית. אך כאשר התקלות חוזרות שוב ושוב או שהבעיות מורכבות וסבוכות יותר, לא מומלץ להסתפק בתיקון, רצוי להחליף את כל מערכת הסוויץ'. אומנם החלפת המערכת יקרה יותר מתיקון ייעודי של החלק התקול בסוויץ', אך כך אתם יכולים לנסוע בבטחה מתוך ידיעה שיש לכם  סוויץ חדש ואמין עם צפי למינימום תקלות.

לסיכום, כאשר יש לכם תקלה בסוויץ', הזמינו מנעולן רכב בראשון לציון. אך רגע לפני שאתם מזמינים את המנעולן חשוב לוודא שהוא צבר ידע וניסיון בתחום תיקוני סוויץ'. מנעולן שאינו מומחה בתחום עלול להזיק יותר מאשר להועיל.